Автоматика для відкатних воріт

Автоматика для відкатних воріт

Ворота, які від’їжджають в сторону, щоб відкрити проїзд називаються відкатними. Такий тип конструкції з’явився відносно не давно. Його почали використовувати тому що в деяких випадках було просто не можливо встановити розпашні ворота. Їм не вистачало місця для розкривання.

До того ж, відкатні ворота набагато простіше відкривати вручну, оскільки вони мають в основному тільки одну стулку, яка без особливого зусилля (якщо правильно підібрана фурнітура) відкриваються і закриваються.

Також їх набагато простіше автоматизувати. Для цього необхідно купити стандартний мінімальний набір, який складається з одного приводу, зубчастої рейки, кінцевих вимикачів і пристроїв управління.

Розберемо більш детально комплект для автоматизації воріт.

З чого складається комплект для автоматизації воріт

Щоб зробити відкатні ворота автоматичними знадобиться:

  • один електропривід з комплектом кріплень;
  • пристрої керування;
  • кінцеві вимикачі;
  • зубчата рейка.

Привід встановлюють збоку від проїзду на швелері, який бетонують для установки роликових кареток (для консольного типу), між ними. Сам корпус монтується на монтажну основу, яке також поставляється в комплекті. У привод вже вбудований блок управління, до якого приєднуються всі дроти і саме від нього живляться всі інші периферійні пристрої, такі як сигнальна лампа, фотоелементи і т.п.

Як пристрій для управління автоматичним відкриванням/закриванням воріт найчастіше використовується пульт дистанційного керування. Він прописується в пам’ять блоку управління. За бажанням клієнта їх можуть замінити або ж доповнити іншим видом пристроїв.

Серед таких пристроїв найбільше купують GSM-модуль, який дозволяє керувати процесом відкривання воріт за допомогою дзвінка зі звичайного мобільного телефону. Також купують стаціонарну кнопку, кодову клавіатуру і т.п.

Кінцеві вимикачі в автоматичній системі можуть бути двох видів — механічні і магнітні. Якщо використовується перший вид, то на зубчасту рейку в крайніх точках кріпляться механічні лапки, а в сам привід вбудована пружинка з двома мікровимикачами. При досягненні цих крайніх точок пружинка відхиляється лапками в ту чи іншу сторону і натискає на один з мікровимикачів.

Якщо ж автоматична система комплектується магнітними кінцевиками, то на зубчасту рейку в тих же крайніх точках кріплять різнополярні магніти, а в привід встановлюється геркон. Він спрацьовує на вплив магнітного поля.

Що перший, що другий вид кінцевих вимикачів не поганий, але все ж магнітні кінцевики більш надійні, так як їх роботі не заважає налиплий на зубчасту рейку сніг, а ще взимку пружинка механічних кінцевих вимикачів може примерзнути.

Зубчаста рейка продається метровими відрізками і їх кількість залежить від ширини отвору, на якому буде використовуватися автоматична система. Бувають рейки зі сталі та з нейлону.

Кілька рекомендацій по вибору автоматики

Якщо потрібно автоматизувати відкатні ворота, то купувати варто тільки ті моделі, які не мають в своєму складі деталей з пластику. Підбирати варто виходячи з ваги воріт, на яких буде встановлена ​​система і інтенсивності використання. Також варто віддати переваги моделям, у яких використовуються магнітні кінцевики, а зубчаста рейка зроблена зі сталі. А ще уважно почитати усі відгуки про обрану модель та її виробника.