автоматика

Як вибрати автоматику для відкатних воріт?

Раніше автоматика для воріт була не дешевою, тому придбати її міг не кожен. Та й виробників було не так вже й багато. Але за останнє десятиліття ситуація кардинально змінилася. Ціна на автоматику значно знизилася через те, що з’явилося більше виробників автоматики, тобто з’явилася конкуренція. Тепер купити автоматику можуть дозволити і звичайні громадяни. Крім того, налаштування приводів деяких моделей настільки просте, що з автоматизацією воріт може впоратися кожен. Потрібно просто слідувати чітким інструкціям, які йдуть в комплекті з автоматикою. Таким чином можна заощадити чималу суму, яку можуть зажадати досвідчені установники.

Підбір автоматики: що потрібно знати

Хоч на даний момент автоматика для відкатних воріт вже і не коштує так дорого як раніше, але все ж кожному хочеться, щоб вона пропрацювала якомога довше. Адже ми не мільйонери, щоб купувати автоматику через кожні півроку.

Щоб не купити неякісну модель, потрібно ретельно підійти до процесу підбору автоматики. Давайте розберемо, якою має бути автоматика, щоб вона працювала тривалий період часу.

Потужність двигуна в приводі

Якщо не правильно підібрати привід по потужності, то вже в перший тиждень можна зіткнуться з ситуацією, що він перестане працювати через великих навантажень або ж через мороз.

Виробник вказує в технічній характеристиці до автоматики її номінальну потужність і вагу, на яку вона розрахована. Крім того, важлива ще й довжина стулки.

Величини ваги і довжини стулки обернено пропорційні, тобто чим більше вага, тим меншою повинна бути довжина і навпаки.

При покупці автоматики варто дивитися на дані величини, але купувати краще з запасом. Чому? Все просто. Якщо купити автоматику на ворота впритул по потужності, то в непередбачених ситуаціях, таких як налиплий бруд або сніг (вони додають ваги стулці) або ж при примерзання воріт в холодну пору споживана потужність збільшиться і привід просто не потягне ворота. Привід з запасом потужності коштує не на багато дорожче, а користь величезна.

Матеріал, який використовується для виготовлення деталей приводу

Багато виробників почали використовувати при виробництві приводів полімер і силумін. Ці матеріали наші кліматичні умови швидко виводять з ладу, тому приводи з деталями з них працюють в рази менше, чим з металевими.

Виробники, яким нема чого приховувати обов’язково покажуть, що знаходиться всередині приводу і без проблем скажуть, чи є пластикові деталі в редукторі. А купувати чи не купувати автоматику з пластиковими деталями — вже справа кожного.

Магнітні або механічні — які кінцеві вимикачі краще?

Кінцеві вимикачі необхідні, щоб привід зупиняв свою роботу в потрібних (кінцевих) точках. Є два типи кінцевиків — механічні і магнітні. Принцип їх роботи однаковий, але відрізняються вони способи подачі команд.

Так, механічна система складається з двох механічних лапок, що розміщуються по краям зубатої рейки, та пружинки з мікровимикачами, що вбудовуються в привід.

В першому випадку система спрацює від лапок, які натискають пружиною на мікровимикачі, а в другому – від магнітного поля, яке діє на геркон.

Механічні вимакачі дешевші за магнітні, та не такі надійні, оскільки взимку можуть спрацьовувати раніше через налипший на рейку сніг. Також дуже часто примерзає пружина и мікровимикачі.

Так що фахівці рекомендують купувати автоматику з магнітною системою кінцевих вимикачів.