установка

Як встановити автоматику для відкатних воріт?

Кожен власник приватного будинку рано чи пізно замислюється про варіант відкатних воріт з автоматикою. Справа в тому, що така конструкція сама по собі дуже проста в експлуатації, а ще не вимагає багато місця для свого відкривання. Тому її так часто вибирають люди, у яких невеликий двір і немає можливості встановити розсувні ворота. Ще одна перевага відкатних воріт — наявність всього однієї стулки, яку легко відкривати, а також автоматизувати, адже для цього знадобиться всього один привід вже з вбудованим блоком управління і приймачем, а також пристрій управління (для автоматизації розгорнутих потрібно цілих два приводи).

Варто відзначити, що і виготовити відкатні ворота, і встановити автоматику можна самостійно. Головне чітко дотримуватися всіх інструкцій.

В процес виготовлення воріт ми не будемо сильно занурюватися. Скажемо тільки, що для цього спочатку потрібно купити комплект фурнітури. А ось з монтажем автоматики ознайомимося більш детально.

Монтаж автоматики на відкатні ворота

Перш за все потрібно прокласти електродроти для живлення автоматики та всіх додаткових пристроїв. Робити це краще ще на стадії виготовлення воріт.

Далі, щоб встановити сам привід спочатку потрібно закріпити монтажну основу. Для цього спочатку на швелері виготовляють підставку із труб. На неї приварюють основу, а вже на основу прикручують привід. Але перед прикручуванням приводу до основи, потрібно ще завести всередину нього дроти.

До речі, зубчасту рейку теж рекомендують приварювати заздалегідь. Крім того, її не можна кріпити до направляючим профілем, оскільки це призведе до деформації рейки. Приварюється не як така рейка, а бобишки, які вкручуються в отвори на ній (по три на кожній рейці, овальної форми).

Підключення електропроводки

Після того, як привід встановлений, а рейки приварені можна приступити до підключення живлення.

Блок управління в автоматиці для відкатних воріт знаходиться всередині приводу. Він у вигляді електронної плати. До неї підключаються всі дроти живлення не тільки самого двигуна, а й для додаткових пристроїв, які можуть бути в даній автоматичній системі.

Спочатку необхідно відкрити кришку приводу і підключити живлення для двигуна. Для цього провід з 220 підключається до відповідних клеми. Після цього можна приступити до налаштування роботи автоматичної системи. Але цього не зробиш без пристрою управління. В основному це пульт. Його необхідно прописати («познайомити») на плату. Для цього використовується спеціальна кнопка і особливих навичок ця процедура не вимагає.

Після того, як хоча б один пульт записаний в пам’ять блоку управління можна приступити до налаштування роботи автоматичної системи.

Для зупинки роботи двигуна в кінцевих точках (тобто при повному відкритті або закритті воріт) використовуються кінцеві вимикачі. Краще брати систему з магнітними кінцевиками. Вони точно будуть працювати без перебоїв в будь-яку погоду. У комплекті йдуть два магніти різної полярності, які потрібно рознести по краях зубчастої рейки, так щоб вони спрацьовували в потрібний час. Але спочатку потрібно визначиться з полярністю, тобто визначити, який із магнітів буде зупиняти при повному закритті воріт, а який при повному їх відкритті.

Після того, як все правильно буде виставлено можна налаштувати роботу приводу повністю, включивши всі необхідні функції.