Відкатні ворота

Відкатні ворота у Львові

Відкатні ворота у Львові зустрічаються дуже часто. Це раніше встановлювали тільки розпашну конструкцію. Але її не завжди зручно використовувати, особливо якщо двір маленький, а розпашні ворота вимагають багато простору для відкривання стулок. Тому і з’явилася альтернатива — відкатні ворота, які відкочуються уздовж паркану. Єдине, що трохи затьмарює використання таких воріт – їх виготовлення виходить дещо дорожчим, оскільки потрібно купити комплект фурнітури. Також у відкатних воріт не великий вибір форм і матеріалів, з яких їх можна зробити.

Якщо ви вже вирiшили робити вiдкатнi ворота всласноруч, то рекомендуемо ознайомитися з матерiалом: Відкатні ворота своїми руками

Як зробити відкатну конструкцію воріт

Відкатні ворота, як в принципі і розпашні без проблем можна зробити своїми руками не наймаючи фахівців. Тим більше, що не завжди можна знайти хорошу фірму, яка дає гарантію на виконану роботу. Крім того, зробивши ворота самостійно можна заощадити кругленьку суму, яку можна буде потім витратити на все що завгодно, наприклад на автоматизацію.

Зараз в інтернеті можна знайти безліч інформації, в якій повною мірою, чітко і зрозуміло розповідаються всі етапи виробництва відкатних воріт. Ми ж розглянемо ці кроки не сильно вдаючись в подробиці, щоб просто показати загальну картину.

Починати краще з креслення майбутніх воріт. Воно допоможе зрозуміти скільки матеріалу знадобиться для виготовлення воріт.

За зробленим кресленням потрібно закупити весь матеріал, що знадобиться. Важливо не забути про комплект фурнітури.

На наступному етапі потрібно викопати три ями для стовпів і заставної деталі (ця яма матиме розміри ½ ширини проїзду * 60 см * 1-1,2 м). У цих ямах ми забетонуємо сердечники і монтажний швелер (заставну, яку можна зварити з шматка швелера і прутів арматури). Даємо бетону настоятися близько тижня.

А поки можна зробити стулку для воріт. Відкатні воріт мають три види — по підвісній балці, за допомогою коліщаток, що рухаються по землі (рейці) або ж консольні (тандем роликових опор і направляючого профілю).

Консольні ворота вважаються найбільш вдалими, тому розглянемо складання стулки саме під цей тип.

Стулка для відкатних воріт консольного типу повинна мати хвостовик. Найчастіше його роблять трикутної форми, але можна зробити і квадратної. Дану частину стулки можна не зашивати, оскільки зовні її не видно.

Робити каркас стулки можна з Т-профілю (більш вдале рішення) або ж з труб двох розмірів (60*40 для зовнішнього та 40*20 для внутрішнього). Перш за все потрібно приварити направляючу балку до нижнього шматка каркаса, а далі вже приварювати всі інші заготовки.

Готовий каркас шліфують, фарбують і кріплять обшивку. Найбільш поширеним варіантом обшивки є профнастил. Він не дорого коштує, та ще й продається вже пофарбованим.

Стовпи можна робити будь-які, але більш естетично виглядають цегляні. На кожному з них потрібно передбачити щонайменше по три закладні кутики, до яких потім приварюємо нащілинники.

Встановлення фурнітури

Нам залишилося розмістити фурнітуру по своїх місцях. Роликові опори кріпимо на швелері. Далі на нащілинник, який розташований поруч з опорами вгорі кріпимо верхню роликовую пластину. На протилежному нащілиннику розміщуємо верхній і нижній уловлювач.

Потім стулку ставимо на роликові опори (точніше заводимо опори всередину направляючого профілю) і закриваємо кінець профілю гумовою заглушкою. У другій край вставляємо кінцевий ролик і, якщо це необхідно, цей край також закриваємо гумовою заглушкою. Верхній край стулки заводимо в пластину з роликами. Перевіряємо легкість ходу воріт.